Претходните денови на социјалните мрежи кружеа приказни дека во репрезентацијата владее негативна атмосфера и дека виновна е Ана Рајковиќ, сопругата на Предраг Рајковиќ, голманот на српската репрезентација. Наводно ја поврзувале со напаѓачот на Србија Душан Влаховиќ. Сепак, таа реши да излезе и да ги отфрли сите овие наводи:

Љубоморните луѓе секогаш измислуваат приказна, глупавите ја шират понатаму, а идиотите веруваат!“, напиша Ана Рајковиќ на својот Инстаграм профил.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.