Со честитка за успехот на нашата репрезентација се јави и поранешниот селектор Игор Ангеловски.

Популарниот Мрме има голем придонес бидејќи ја водеше репрезентацијата на почетокот на овие квалификации и ја донесе победата во Германија.

Честитки за пласманот во бараж натпреварите за СП во Катар. Повторно ја направивте Македонија горда, секоја чест, -напиша популарниот Мрме Инстаграм.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.