Се радува Македонија, се гордеат Пендеви, гори Струмица. Првите честитки за Горан Пандев од неговиот брат Сашко, кој ја слави победата со оркестарот Агушеви. Тој на линија со својот брат Горан, а „ечи“ песната “Бисер балкански“.

Погледнете како изгледаше славјето на Сашко Пандев по голот на неговиот брат кој донесе историја за Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.