Омразениот во Македонија, Марко Арнаутовиќ е среќно вљубен во Сара со која е во брак од 2012 година. Тие имаа две ќерки и Сара секаде го прати каде и да игра, па со него е и во Кина.

И Сара има нескротлив карактер како Марко.Има 29 години и таа е чистокрвна Австријка, за разлика од Марко кој е половина Србин.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.