Реал Мадрид одби да биде домаќин на домашните натпревари на стадионот Атлетико, пренесува „ЕСПН“.

Претходно, претседателот на Атлетико, Енрике Серезо предложи Реал Мадрид да ги одржи натпреварите во нивната арена. Според изворот, раководството на Реал Мадрид го одбило предлогот на претседателот на Атлетико.

Стадионот на кралскиот клуб „Сантијаго Бернабеу“ моментно е во реконструкција, па Реал планира да одржи шест натпревари на стадионот на тренинг-базата „Алфредо ди Стефано“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.