Душко Тошиќ реши парите да ги инвестира во недвижнини.Иако поседува куќа на Дедиње тој неодмана купи и лукзузен стан. За него издвои 1820 евра по квадрат и го чини повеќе од 200.000 евра.

Станот има 220 квадрати, пет соби, голема тераса, двор и две паркинг места.

Станот има сопствен лифт и теретана а месечните трошоци за одржување и обезбедување се повеќе од 200 евра.

Се има се може, што би рекле на Балканот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.