Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев се запиша во листата на стрелците за Џенова и го најави ремито (1-1) против Удинезе на Илија Несторовски во рамки на Серија А.

Нашиот најтрофеен фудбалер успеа да стрела во осмата минута од натпреварот на „Луиџи Ферарис“ по асистенција на Кевин Стротман и дојде на два чекора од „стотката“ во Серија А. Пандев (37) досега има 98. гола за Анкона, Лацио, Интер, Наполи и Џенова, па му фалат уште два да дојде до голем јубилеј.
дине.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.