Арапската телевизија „beIN SPORTS“ соопшти дека Светската антидопинг агенција ја суспендирала руската фудбалска рпрезентација од учеството на светското првенство, што ќе се одржи во Катар во 2022 година.

Телевизијата се повикува на извори од „WADA“.

Засега нема потврда на информацијата од ФИФА и УЕФА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.