Излегоа досега необјавени фотографии од мечот Португалија-Србија во Лисабон. Србите со гол во последната минута патуваат на СП во Катар а Португалците се најдоа во баражот заедно со Македонија.

Поразот најтешко му падна на Кристијано Роналдо кој не можеше да се помири. Седна на клупата и плачеше а Драган Стојковиќ Пикси му пријде да го утеши.

Да се надеваме дека големиот Роналдо вака ќе плаче ако се падне против Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.