Јувентус вечерва го победи Атлетико Мадрид со 3-0, со што ја надополни негативата од два гола од првиот осминафинален натпревар и го елиминираше мадридскиот тим.

Најзалужен за пласманот на Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампиони беше Кристијано Роналдо, кој ги постигна сите три гола за својот тим.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.