Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, денес ќе тренира со тимот. Според новинарот Ромео Агрести, Португалецот веќе пристигна во базата на Јувентус.

На 5 мај, Португалецот се врати во Торино. После тоа, тој беше во карантин 14 дена.

Претходно, продолжувањето на Серија А беше закажано за 13 јуни, но во Италија забраната за спортски настани беше продолжена до 14 јуни.

Можеби првенството ќе продолжи на 20 јуни

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.