Откако речиси еден месец ги избегнуваше подготовките на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо вчера настапи на подготвителниот натпревар против Рајо Ваљекано и дополнително го налути навивачите на својот клуб.

Мечот заврши 1-1 а на голот на Рајо беше нашиот Столе Димитриевски.

Не само што одигра катастрофално што и не е изненадување ако се знае дека не тренираше со своите соиграчи, туку го напушти Олд Трафорд пред крајот на натпреварот.

Излезе од игра на полувреме, а во 80. минута веќе беше на пат кон дома со што ги понижи своите соиграчи и стручниот штаб.

Дел од навивачите го пречекаа пред стадионот и побараа автограми од него, но оние најзагреаните му се лути поради неговото однесување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.