Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри увери дека Кристијано Роналдо и понатаму ќе биде дел од тимот.

По елиминацијата од Лигата на шампионите, некои медиуми објавија дека Португалецот размислува за заминување.

Кристијано е иднината на Јуве. Тој имаше исклучителна кампања, и така ќе биде следната сезона. Да, тој беше разочаран какои сите други. Лигата на шампионите е наша цел секоја година. Но, Роналдо не ни гарантира победа, фудбалот не е наука. Видете ја Барселона – тие стигнаа до полуфиналето во Лигата на шампионите за прв пат по четири сезони, рече Алегри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.