Кристијано Роналдо неодамна беше прогласен за најдобриот играч за 2018 година од стра на Здружението на фудбалски агенти и Заедницата на европски клубови, награда која ја прими во Дубаи. Тој одлучи да го искористи престојот таму за мал одмор, во друштво со свршеницата Георгина Родригез.

Додека тој одмара покрај базенот, таа прави провокативни фотографии, по кои „Инстаграм“ полуде.

 

View this post on Instagram

 

Buen🌎s d✨💚s

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

 

View this post on Instagram

 

Buen🌎s d✨💚s

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.