Кристијано Роналдо во вториот меч со Ал Наср не одигра ништо! Најмоќниот клуб во Саудиска Арабија е елиминиран во полуфиналето на Суперкупот од Ал Итихад со резултат 3:1 (2:0).

Роналдо не направи речиси ништо на теренот! Исто како и на првиот натпревар во дресот на Ал Наср имаше голем број  лоши потези…

За потсетување, неговата плата е 200 милиони евра по сезона.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.