Кристијано Роналдо се појави на фудбалскиот терен за првпат по смртта на неговиот новороден син и ги бранеше боите на Манчестер Јунајтед во мечот против Арсенал.

По трагичниот настан тој зема денови за да биде дома покрај саканата Џорџина и да ѝ биде поддршка во тешкиот период.

Но, сега се врати со стил и го постигна единствениот гол за Манчестер Јунајтед кој сепак за жал изгуби од Арсенал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.