Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез се појавија на МТВ европските награди во Севиља. Тие беа едни од главните ѕвезди на црвениот тепих и најфотографирани.

Кристијано беше облечен со црвен костум со бела маичка и патики, додека Георгина во елегантен син фустан.

Во еден момент,Кристијано ја фати Георгина за задникот, на радост на камерманите кои не пропуштија да го забележат овој момент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.