Кристијано Роналдо се врати на тренинзите во Торино. Атмосферата сигурно е добра, по карантинот по коронавирусот. Роналдо по периодот минат со семејството делува опуштено. Малку забава на тренинг не е на одмет, па најдобриот фудбалер на Јувентус покажа дека може и кошарка да игра, но наместо со рака шутира со нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.