Кристијано Роналдо вечерва против Арсенал се запиша во листата на стрелците за Манчестер јунајтед и го постигна својот 800-ти гол во кариерата.

Португалецот реализираше во 52.минута за водство од 2-1 по асистенција на Маркус Рашфрод.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.