Кристијано Роналдо стравува за безбедноста на себе и на своето семејство и ги ангажираше Серхио и Жорж Рамалеир, поранешни борци во Авганистан и експерти за паравоена одбрана.

По искуството во војната во Авганистан, тие двајца се приклучиле на единицата за придружба на португалската полиција, но ги напуштија и тие позиции, за да се грижат за безбедноста на Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез.

Тие биле дел од „Командос“, специјална единица основана во Ангола во 1962 година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.