Еден од најдобрите светски фудбалери, Роналдињо и натаму е во затвор во Парагвај. Очекувано, Бразилецот е хит, на социјалните мрежи може да се сретнат бројни фотографии и видео-записи.

Најново, Роналдињо ја запозна јавноста со неговиот цимер.

„Тука сум со мојот цимер, мојот соиграч, напаѓач Пабло. Добри сме..“, рече Роналдињо во новиот видео-запис.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.