Ријад Марез неодамна го напушти Манчестер Сити и потпиша за Ал Ахли, а сега се соочува со сериозни проблеми.

Екс-играчот на Манчестер Сити се најде во голем проблем откако се затрул со храна на ручек во Саудиска Арабија.

Првичните информации се дека состојбата на Марез е сериозна бидејќи се здобил со бактерија на желудникот. Марез имал проблеми со дишењето и докторите му давале кислород.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.