Се загрева атмосферата пред првиот натпревар на Македонија на Европското првенств. Низ Букурешт се слушаат македонски песни од „Фалангата“ која е во голем број и ќе биде голема поддршка на нашите фудбалери.

Низ кафулињата во Букурешт ечи Црвена црвена боја ми  најмила“, Нешто да те питам бабо“ и Македонија од Дадо Топиќ.

Секако, се скандира и „Никогаш Северна, само Македонија“.  Во овие моменти македонските навивачи се упатуваат кон Националниот стадион.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.