ПСЖ вечерва го одигра заостанатиот натпревар во француското првенство против Дижон и без поголеми проблеми победи со 4:0.

Маркињос, Мбапе, Ди Марија и Чупо-Митинг беа стрелци на головите, а особено ефикасен беше тој на Аргентинецот.

Ди Марија постигна фантастичен гол од слободен удар… Погледнете!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.