Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ.

Според „АС“ Зидан не може да му гарантира на 22-годишниот фудбалер многу време оваа сезона, па затоа му е подобро да игра во некој клуб на позајмица.

Минатата сезона Јовиќ одигра 25 натпревари на сите турнири. На негова сметка се два гола и две асистенции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.