Винициус Жуниор му донесе предност на Реал Мадрид, по додавање на Валверде, и по првиот удар кон голот на Алисон.

Екипата на Реал Мадрид на стартот на вториот дел дојде до водство против Ливерпул (0-1) од првата шанса во второто полувреме.

Многу простор по десната страна за Реал Мадрид, и потоа додавање прецизно до левото крило, кој само спроведе во мрежата. За Винициус, ова е четврти гол оваа сезона во Лигата на шампионите.
Реал Мадрид сега е блиску до својата 14-та титула во ЛШ.


Голот погледнете го ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.