Реал Мадрид победи против Селта со 3:1 на гостувањето на „Балаидос“ во првото коло од шпанската Ла Лига.

Головите за „кралевите“ ги постигнаа Карим Бензема (12), Тони Крос (61) и резервата Лукас Васкез (80), а во последната минута Лосада постигна почесен погодок.

Тимот од Мадрид играше повеќе од половина час со човек помалку откако Лука Модриќ доби директен црвен картон за остар влез против Денис Суарез.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.