Реал Мадрид и официјално го потврди трансферот на 19-годишниот шпански фудбалер, Брахим Дијаз, кој денеска ги помина медицинските прегледи и беше претставен пред навивачите. На неговата промоција во „кралскиот клуб“ учествуваше и претседателот Флорентино Перез.

Младиот офанзивен играч за врска доаѓа од Манчестер сити кој ќе добие 15 милиони фунти за овој трансфер.

Ова е најважен ден во мојот живот, изјавил Дијаз на своето претставување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.