Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“.

Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано Дијаз.

Во сезоната 2019/20 година, 27-годишниот Погба одигра натпревари за Манчестер јунајтед, тој има две асистенции на својата сметка. Играчот од средниот ред го пропушти поголемиот дел од сезоната поради проблеми со глуждот.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува неговата вредност на 80 милиони евра.

Се претпоставува дека Погба ќе биде подготвен за продолжување на сезоната

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.