Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, Лионел Меси.

  • Може да се направи „Златна топка“ одделно за да им се додели на Кристијано и Меси, во зависност од нивните резултати. И дајте друга „Златна топка“ за која ќе конкурираат сите други. Ќе биде подобро за фудбалот, се пошегува Рамос.

Меси оваа година ја освои 6. „Златна топка“, додека Роналдо, освои пет вакви трофеи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.