Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го навлече гневот на српските навивачи.Тој на денешниот натпревар против Еибар постигна гол од белата точка но потоа почна со рацете да покажува „двоглав орел“, карактеристичен за албанските фудбалери.

Незадоволството е уште поголемо ако се знае дека тој го совлада српскиот голман Дмитровиќ што многумина го разбраа како провокација кон него.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.