Честитки, вие сте нашите херои! Заедно ќе навиваме за Македонија на ЕП – гласи честитката од македонскиот ракометен шампион Вардар до македонските фудбалери кои вечерва ја однесоа Македонија на Европско првенство.

Вечерва со голот на македонскиот репрезентативец Горан Пандев, македонија ја совада Грузија, со што обезбеди пласман на големото европско натпреварување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.