Денес Малме на Ердал Ракип стана нов шампион на Шведска.

Во последното коло Малме одигра 0:0 против Халмштад и тоа им беше доволно за да ја освојат шампоонската круна. По последниот свиреж на судијата огромен број навивачи веднаш втрчаа на теренот.

Извор:Спортски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.