На натпреварот меѓу Црна Гора и Србија главна мета на навивачите беше голманот на Мајорка Предраг Рајковиќ. Тој збесна кога на загревањето фановите на домаѓините го задеваа поради аферата на неговата сопруга Ана со соиграчот Душан Влаховиќ.

Предраг почна неконтролирано да ја мава топката кон трибините и да го покажува меѓуножјето со што дополнително ги провоцираше.

Погледнете

 

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.