Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рафаел Варан е близу до трансфер во Манчестер јунајтед.

Според новинарот Николо Шира, 28-годишниот Французин се договорил со англискиот клуб за личните услови. Договорот се пресметува до летото 2026 година, а самиот играч ќе добива 12 милиони евра годишно.

Варан игра за Реал од летото 2011 година.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 70 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.