Нерешено без голови (0:0) заврши денешниот натпревар во Велес меѓу Борец и Работнички на отворањето на 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Во пресрет на другите средби од седмата рунда, Борец со 12 бода се искачи на 3. место, Работнички е 5-ти со 10 бода.

Утре играат:
Академија Пандев – Силекс
Пелистер – Шкендија
Ренова – Македонија ЃП
Струга Трим Лум – Шкупи
Вардар – Беласица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.