Откако вчера слета во Торино, младата француска ѕвезда, Адриен Рабио, утрово ги мина лекарските преглеси во медицинскиот центар на Јувентус.

Поранешниот член на ПСЖ, откако не го продолжи договорот со францускиот шампион, како слободен фудбалер се сели во Торино. Се очекува денеска тој и официјално да стави потпис на договорот со италијанскиот шампион и да се појави на прес-конференција пред јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.