Во ова време на карантин, голем дел од фудбалските ѕвезди се присетуваат на минатото. Таков случај е и Дарко Панчев кој раскажа како ги минал војничките денови во тогашната ЈНА. Тогаш за врвните фудбалери постоела спортска чета во која спортистите тренирале за време на војничкиот рок.

Во класата на Панчев војници  биле и Звонимир Бобан, Дејан Савичевиќ, Фадиљ Вокри, Аљоша Асановиќ и др.

Ние кои во тоа време бевме во војска навикнати сме на овој вид на карантин. Не ни паѓа тешко како поранешни професионални фудбалери-вели Панчев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.