Од Франција пристигнува информација за барањата кои ПСЖ ги има за да дозволи Нејмар да се врати на Камп Ноу, „светците“ бараат 100 милиони евра плус услугите на Семедо и Дембеле.

По пишувањата на медиумите од Шпанија за нов состанок на лидерите на Барса за да се состави нова понуда за услугите на Нејмар, од Франција пристигнува информација за контрапонуда од ПСЖ.

Ле Парисиен пренесе дека „светците“ за да му дозволат на Бразилецот да се врати на Камп Ноу бараат 100 милиони евра, плус услугите на Семедо и Дембеле.

Ова е зделка од 250-300 милиони евра, бројки за кои се споменуваше кога прв пат се пишуваше дека Нејмар може да замине од Париз, но потоа имаше неколку стории кои велеа дека ПСЖ ќе прифати и далеку помалку.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.