Откако стана јасно дека Рабио нема го продолжи договорот со ПСЖ, „светците“ се приморани да бараат негова замена, а медиумите веќе неколку недели шпекулираат дека нивна примарна цел е фудбалерот на Наполи, Алан.

Според „Медиасет“, францускиот шампион е подготвен да понуди 80 милиони евра за Бразилецот, а доколку оваа понуда не е доволна за тимот од Неапол, ПСЖ би можел во зделката да го вклучи и Јулијан Дракслер кој не е стандарден кај парижаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.