Македонската фудбалска селекција води во Тбилиси против Грузија со 0-1. Голот го постигна македонскиот ас Горан Пандев во 55. минута во одлична акција се Елмас и Несторовски:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.