Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити.

Имено таа и покрај розовиот фустан, ракавиците на себе и високите потпетици, по мечот на „Енфилд“ излезе на тревникот и започна да игра со топката, по што го погоди празникот гол.

Навивачите по овој нејзин гест ја поздравија и ја пофалија нивната прва дама.

Инаку да потсетиме Линда во 2009 година се омажи за американскиот тајкун и сопственик на Ливерпул.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.