Остатоци од авионот „Пајпер Малибу“, со кој леташе аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала, се пронајдени на дното на Ламанш.

Пилотот Дејвид Иботсон и Сала сè уште не се пронајдени, па се претпоставува дека се мртви.

Семејството и пријателите на Емилијано Сала платија 300.000 евра и благодарение на експерти за потонати бродови, авионот е пронајден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.