Првата ѕвезда на италијанскиот фудбал Кристијано Роналдо се врати во Торино. Под големо обезбедување беше пречкан на аеродромот и пренесен во својата куќа. Тој пристигна сам без партнерката Георгина и децата поради се уште опасната состојба со короната.

Оваа враќање на Роналдо навестува дека Јувентус наскоро би можело да почнат тренинзите, а во текот на јуни и враќање на фудбалот во Серија А.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.