Пред две недели имаше жестоки тепачки на навивачите на Динамо Загреб и Легија. Подебелиот крај го извекоја полските навивачи, наречени „Teddy Boys ’95“ .Тие се едни од најжестоките и најрадикални фанови, десничарки настроени..

Иако на „бед блу бојси“ им е забренето да допатуваат во Варшава сепак неколкумина допатуваа и синоќа биле претепани.

Погледнете што се случуваше.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.