Бразил против Парагвај, Венецуела со Аргентина, Колумбија – Чиле и Уругвај – Перу, се 1/4 финалните двојки на овогодинешното издание на Копа Америка кое се одржвуа во Бразил.

Доколку се случи Бразил и Аргентина да минат во следната фаза, тогаш во полуфиналето ќе гледаме дуел меѓу овие две селекции. Победникот од дуелот Колумбија – Чиле ќе игра во полуфиналето со победникот од дуелот Уругвај – Перу.

Дуелите се закажани за 27, 28 и 29 јуни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.