Дерби натпреварот што се одигра меѓу Парма и Џенова во Серија А беше интересен за нас, зашто во него се сретнаа капитенот Горан Пандев и Дејан Кулушевски.

Кулушевски игра се подобро и тоа го покажа и во вчерашниот натпревар во кој запиша две асистенции и гол.

Селекторот Игор Ангеловски неодамна потврди дека направил се што може за да го убеди Кулушевски да ја избере Македонија, сепак желбата на Кулушевски била да игра за Шведска, земјата каде што е роден.


Извор: Спортски.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.