Нашиот репрезентативец реши да ја остави својата повреда на страна и да се заблагодари на своите соиграчи по победата над Болоња на гостински терен.Тој излезе по само десетина минути игра поради повреда на коленото.

„Браво момци, само напред“ -напиша нашиот капитен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.