Напаѓачот на Наполи и Италија, Лоренцо Инсиње потпиша четиригодишен договор со Торонто, соопшти денес прес-службата на канадскиот клуб.

Триесетгодишниот Италијанец ќе му се приклучи на Торонто по истекот на договорот со Наполи на крајот од сезоната 2021/22.

Инсиње постигна пет гола и има шест асистенции на 19 настапи за Наполи оваа сезона.

Во летото 2021 година Инсиње стана европски првак со репрезентацијата на Италија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.