Македонската телевизија ги откупи правата и ќе го пренесува во целост Европското фудбалско првенство закажано за следното лето, потврдено е вечерва.

Сите натпреварите вклучително и тие на Македонија ќе ги следиме на македонски јазик.

Се надеваме на уште многу успеси и изливи на среќа од нашите коментатори!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.